Wtorek, 16 Lipca 2024 r. 198 dzień roku. Imieniny: Andrzej, Benedykt, Dzierżysław

Czym do ślubu? - Najciekawsze propozycje ślubnych środków lokomocji

Samochód ślubny, to bardzo ważny element przygotowań i jeśli chcecie, aby dzień ślubu był naprawdę wyjątkowy, to warto pomyśleć o czymś oryginalnym i nietuzinkowym. Jaki pojazd wybrać i czym się kierować przy wyborze? Podpowiemy na co zwrócić uwagę i podsuniemy kilka inspirujących propozycji.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwszą zasadniczą sprawą jest dystans jaki mamy do pokonania. Czeka Was podróż z domu Pana Młodego do Panny Młodej, a następnie do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego oraz na salę weselną. Jeżeli te odległości są naprawdę duże, to najlepszym środkiem transportu będzie samochód, który zdecydowanie lepiej się sprawdzi, niż np dorożka, szczególnie w przypadku złej pogody. Motocykl na dystansie kilkudziesięciu kilometrów również nie będzie dobrym wyborem, gdyż fryzura Panny Młodej po dłuższej podróży motocyklem może nie prezentować się już tak pięknie, jak na począku. Jeśli jednak odległości są niewielkie, to śmiało można zaszaleć wybierając bardziej oryginalny środek transportu. Drugą istotną rzeczą jest oczywiście styl wesela. Środek lokomocji powinien być dopasowany klimatem do całej uroczystości. Jeśli planujecie wesele w stylu retro, to świetnym pomysłem będzie dorożka lub zabytkowy samochód. Do elegankiego wesela w stylu pałacowym pasuje natomiast limuzyna. Jeśli macie ochotę nawiązać do czasów PRL, to pomyślcie o samochodach z tamtego okresu.

 

Najpopularniejsze pojazdy

Pary Młode najczęściej decydują się na samochody z lat przedwojennych, jak np. Nestor, Cadillac, Rolls-Royce. Sporą furorę robią także samochody rodem z PRL-u, przywołujące wspomnienia zarówno starszych, jak i młodszych gości wesela. Syrenka, Trabant, Volkswagen Garbus, czy tzw Ogórek są bardzo ciekawym pomysłem. Amerykańskie limuzyny oraz Hummery choć nieco kiczowate, to wciąż mają swoich zwolenników i cieszą się dużą popularnością. Może dlatego, że w tak wyjątkowym dniu, miło jest poczuć się, jak gwiazda filmowa.

 

Szalone i nietypowe pomysły na transport ślubny

Jeśli znudziły Was standardowe pomysły na przejazd do ślubu, to warto pomyśleć o nietuzinkowych rozwiązaniach. Jeśli macie odrobinę odwagi i potraficie śmiać się z siebie, to polecamy zaskoczyć swoich gości czymś oryginalnym. Podróż do ślubu skuterem, czy wspomnianym wcześniej motocyklem, na pewno zapadnie w pamięć Waszym gościom. Dla tych, którzy nie czują się zbyt pewnie kierując tego typu jednośladem, alternatywą może okazać się rower tandem. Popularną bryczkę można zastąpić rykszą, co okaże się dużo większym zaskoczeniem dla gości, a jednocześnie nie nadszarpnie weselnego budżetu, tak mocno, jak wynajem dorożki. Jeśli macie bardzo dużo dobrego humoru, to proponujemy dwie hulajnogi, które pozwolą Wam naprawdę zaszaleć. Oryginalnem pomysłem będzie podróż tramwajem lub piechotą, która może okazać się pełna przygód. Podróż piesza będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy do kościoła jest naprawdę bardzo blisko. Dla tych Par, które chcą zrobić coś naprawdę spektakularnego proponujemy lot balonem. Takiego przybycia do kościoła, na pewno żaden z gości nie będzie się spodziewać.

 Wybór pojazdów jest ogromny, dlatego szalejcie, spełniajcie swoje marzenia i szukajcie takiego środka lokomocji, który pozwoli przeżyć Wam dzień ślubu naprawdę wyjątkowo i niezapomnianie.