Wtorek, 16 Lipca 2024 r. 198 dzień roku. Imieniny: Andrzej, Benedykt, Dzierżysław

Dekorowanie ślubne samochodu

Gdy przygotowania ślubne trwają pełną parą należy dokładnie przemyśleć sposób dekorowania samochodu, którym zamierzamy dostać się do Kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Warto jednak zwrócić uwagę, aby dekoracja samochodowa była estetyczna i podobna do bukietu Panny Młodej.


Dla wielu ludzi w toku przygotowań ślubnych dekorowanie samochodu to jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas organizacji swojego wesela. Świeże kwiaty, odpowiednie rozmieszczenie elementów na masce samochodu oraz właściwa koncepcja zapewnią niepodważalny sukces i w konsekwencji niejednokrotnie ucieszą gości weselnych, którzy będą podziwiać nasz samochód. Warto zatem dokonać wszelkich starań, aby nie przesadzić z nadmiarem dekoracyjnych elementów i odpowiednio je rozmieścić. Przede wszystkim przez Parą Młodą jest trudny dylemat – czy pojechać do ślubu konną bryczką, zabytkowym autem czy własnym samochodem. W zależności od weselnego budżetu możemy wynająć auto, o jakim zawsze marzyliśmy, ale musimy wiedzieć, że jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Gdy mamy ograniczony budżet, a chcemy pojechać do ślubu w czymś oryginalnym i jednocześnie zaskoczyć weselnych gości warto wynająć bryczkę konną. W ostateczności, gdy pragniemy zaoszczędzić świetnie sprawdzi się własny samochód pięknie i starannie udekorowany, który spodoba się naszym gościom weselnym i w którym będziemy czuli się pewniej oraz nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na wynajem. Nie należy zapominać, że udekorowane auto to wizytówka przyszłego małżeństwa. Z tego względu należy się bardzo postarać, aby auto było przyodziane w świeże kwiaty i prezentowało się elegancko w dniu planowanej ceremonii ślubnej.

 

Najpopularniejszymi dekoracjami ślubnymi, jakie możemy wykorzystać dekorując nasz samochód są:

  • Girlandy

  • Kwiaty sztuczne

  • Kwiaty naturalne

  • Baloniki

  • Kokardy

  • Bukiety kwiatowe

  • Wstążki (na klamkach od samochodu)

  • Tablice rejestracyjne

Wybór dekoracji ślubnej na samochód jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnego gustu Państwa Młodych oraz ich oczekiwań. W zależności od wyboru pojazdu dekoracja wymaga odpowiedniego dostosowania. Większość par, która pragnie wykazać się kreatywnością oraz posiadać nietypową dekorację decyduje się na dość oryginalne powozy typu karoca, rower, motor, których dekoracja dla nich samych jest prawdziwym wyzwaniem i testem ich cierpliwości. Warto jednak nieustannie pamiętać o tym, aby z nadmiarem ślubnej dekoracji nie przesadzać, ponieważ goście weselni nie lubią przepychu. Przede wszystkim większość stosowanych przez ludzi dekoracji ślubnych na samochodzie posiada niezwykle prosty montaż, jak również jest łatwych w zdjęciu z maski samochodu. Planując długą podróż do miejsca, w którym zostanie zawarty związek małżeński dekorację z samochodu możemy odczepić i przechować do czasu, aż dotrzemy bezpiecznie na miejsce. Taka alternatywa sprawdzi się świetnie podczas złych warunków pogodowych lub podczas zbyt dużej prędkości, z jaką przemierzamy daną trasę.

 

 Natomiast gdy decydujemy się na wynajem romantycznego powozu lub konnej bryczki i stawiamy na nietypowość warto ostrożnie dokonywać dekoracji takich pojazdów. Przede wszystkim dlatego, żeby nie przesadzić. Goście weselni mają jedynie podziwiać czym przyjechaliśmy, a ich uwaga ma skupiać się głównie na Państwu Młodych. Z tego chociażby względu warto skusić się na skromniejsze dekoracje auta, które będą wolne od przepychu, ale jednocześnie przykują uwagę innych osób. Jednak zanim zabierzemy się do dekorowania aut warto odpowiednio rozplanować ułożenie wybranych dekoracji na określonym pojeździe weselnym oraz przygotować dokładny plan rozmieszczenia tychże elementów. Takie rozwiązanie pomoże nam uniknąć błędów i jednocześnie pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który możemy przeznaczyć na inne przygotowania dotyczące wesela. Niekiedy, gdy brakuje nam pomysłu na dekorację samochodu możemy skorzystać z porad doświadczonego w tym zakresie florysty lub poradzić się jak prawidłowo zamontować poszczególne elementy, aby podczas jazdy nie uszkodziły się lub nie były podatne na działanie czynników zewnętrznych.

 

Współcześnie najpopularniejszym motywem dekoracji ślubnej na samochodzie są motywy graficzne w kształcie obrączek, serca czy określonych kompozycji kwiatowych. Taki rozwiązanie jest na pewno trwalsze oraz podatne na działania zewnętrzne. Decydując się na wybranie tego typu dekoracji mamy możliwość, że nie zostaną zniszczone podczas jazdy oraz nie odpadną od samochodu pod wpływem prędkości na drodze. Współcześnie popularnością cieszą się bryczki konne, które nie tylko są klimatyczne i łatwe do udekorowania, ale przede wszystkim robią wrażenie wśród weselnych gości i są wspaniałą alternatywą dla par, które pragną swych gości zaskoczyć. Często większość bukietów kwiatowych wykorzystywana jest w towarzystwie białego tiulu oraz szyfonowego materiału, który podkreśla delikatność danej kompozycji dekoracyjnej oraz przykuwa wzrok danego odbiorcy. Z tego względu coraz więcej par decyduje się na użycie tych materiałów w swoich dekoracjach ślubnych na pojazdach.